1

SAPIEN PowerShell Studio 2018 v5.5.149 x86/x64

PowerShell Studio یکی از برترین ویرایشگرها و ابزارهای در دسترس برای پاورشل ویندوز است. پاورشل چیست؟ احتمالا همه شما با دستور CMD و محیط Command Prompt ویندوز آشنا هستید، این ابزار از نخستین روزهای ارائه ویندوز NT با سینتکسی مشابه سیستم عامل داس یار دیرینه محیط گرافیکی ویندوز بوده و هست و با استفاده از آن میتوانیم به صورت محدود شده ای همان کارهایی که به صورت گرافیکی از طریق پنجره های ویندوز انجام میدهیم را انجام دهیم. مایکروسافت بعد از چندی به این نتیجه رسید که محیط ویندوز شایسته یک ترمینال بسیار قدرتمندتر است که این نتیجه گری منجر به ارائه پاورشل شد.

بسیاری از ادمین ها برای انجام کارهای خود نیازمند چنین محیطی هستند. محیطی مشابه شل سیستم عامل لینوکس. پاورشل ذاتا شی گرا طراحی شده است، شما می توانید با زبان سی شارپ، اسکریپتهای پاورشل بنویسید. پاورشل کارهایی انجام میدهد که CMD نمیتواند انجام دهد و یا انجام آنها در cmd بسیار دشوار و پیچیده است. در یک کلام پاورشل یک زبان و بستر جدید بر مبنای دات نت فریم ورک است که با استفاده از آن ادمینها و کاربران حرفه ای میتوانند هر نوع کاری را در ویندوز به صورت خودکار درآورند.

مثال:

به عنوان مثال نصب خودکار برنامه های ویندوز استور از طریق فایلهای appx که به این عمل سایدلودینگ گفته میشود به دلیل ماهیت پیچیده برنامه های ویندوز استور از طریق cmd غیر ممکن است ولی در پاورشل با چند خط کد به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید. پاورشل از متغیرها، اشیاء و سایر المانهای سطح بالا استفاده میکند. پاورشل از پایپ لاینها استفاده میکند، یعنی خروجی یک دستور ممکن است ورودی دستور دیگری باشد. اینجا میتوانیم از انواع حلقه ها، شرطها و دستورات goto استفاده کنیم ولی در cmd نمیتوانیم.

شما میتوانید اسکریپتهای پاورشل را در نت پد هم بنویسید ولی به دلیل دستورات فراوان این زبان اسکریپتی ابزارهای فراوانی ارائه شده است که کار نوشتن این اسکریپتها را برای ما ساده میکند، ویندوز به صورت سرخود یک محیط گرافیکی تحت عنوان windows powershell عرضه کرده است که برای انجام کارهای ابتدایی و آموزش پاورشل میتواند راهگشا باشد.

و اینک:

ولی ابزارهای پیشرفته دیگری نیز ارائه شده اند که پا را فراتر از ویندوز نهاده اند و کلی قابلیت جدید اضافه کرده اند. یکی از قویترین این ابزارها، نرم افزار PowerShell Studio است. این نرم افزار قابلیتهایی را در اختیار شما قرار میدهد که به کمک آن میتوانید اسکریپتهای پاورشل را بسیار ساده تر از گذشته بنویسید. ابزارهای ویژوالی وجود دارد که میتوانید بسیار از اسکریپتها را به صورت گرافیکی تولید کنید. شما میتوانید اسکریپتهای مورد نظر را به فایلهای قابل اجرای Exe تبدیل کنید.

برای اسکریپتهای پیچیده تر میتوانید فایلهای نصبی msi ایجاد کنید. اینجا یک دیباگر پیشرفته در اختیار دارید که میتوانید خطاهای موجود در اسکریپتها را شناسایی و رفع کنید. فرمت بندی کدها و رنگ بندی سینتکسها، راهنمای جامع، امکان مانیتور کارایی و مصرف حافظه اسکریپتها و محیط گرافیکی ساده و زیبا از دیگر مزیتهای این برنامه محسوب میشود. توصیه میکنیم اگر به صورت حرفه ای میخواهید پاورشل کار کنید، خصوصا اگر تجربه قبلی در زمینه اسکریپت نویسی به زبان پاورشل دارید PowerShell Studio را برای ادامه کار انتخاب کنید، قطعا از امکانات فراوان آن حیرت زده خواهید شد.

Requirements
  • Windows Server 2008 R2 / Windows Server 2012 / Windows Server 2012 R2 or Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10, 32-bit and 64-bit versions supported
  • ۲۰۰MB free disk space
  • ۲GB RAM
  • Processor capable of running Windows 7
  • .NET Framework 4.5
  • Visual Studio 2012 Runtime

با استفاده از Keygen موجود در فولدر Crack نرم افزار را رجیستر کنید.

دانلود SAPIEN_PowerShell_Studio_2018_v5.5.149_x86

دانلود SAPIEN_PowerShell_Studio_2018_v5.5.149_x64

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

نسخه ۳۲ بیتی: ۱۰۴ مگابایت

نسخه ۶۴ بیتی: ۱۰۸ مگابایت

92