1

Parted Magic 2018.08.06

Parted Magic یک توزیع لینوکس تجاری با پارتیشن بندی دیسک و ابزار بازیابی اطلاعات است که به عنوان یک دیسک bootable بر پایه لینوکس فروخته می شود. نام نویسی توزیع از نام بسته های نرم افزاری GNU Parted و PartitionMagic گرفته شده است. این نرم افزار ابزار قدرتمند برای خانه یا دفتر می باشد. Parted Magic یک راه حل کامل مدیریت هارد دیسک است. این برنامه بطور مستقیم از یک سی دی, فلش درایو USB یا از طریق شبکه با استفاده از PXE در سخت افزار کامپیوتر قابل بوت شدن است و نیازی به نصب و یا وجود یک سیستم عامل نصب شده نیست.

اگر چه در ابتدا برای درایوهای مکانیکی هارد دیسک طراحی شده است, Parted Magic برای استفاده با درایوهای حالت جامد نیز مناسب است و میتواند ATA Secure Erase را انجام دهد (یک روش که در کنترلر هارد دیسک ساخته شده است تا دیسک را به حالت کارخانه خود بازگرداند). Parted Magic از خواندن و نوشتن به انواع سیستم های فایل مدرن, از جمله ext3, ext4, FAT, exFAT و NTFS پشتیبانی می کند و به همین دلیل قادر به دسترسی به درایوهای دیجیتالی فرمت شده برای استفاده در سیستم های مایکروسافت ویندوز و سیستم عامل گنو / لینوکس است.

 

ویژگی و امکانات Parted Magic :

  • پارتیشن بندی دیسک : با ویرایشگر پارتیشن می توانید پارتیشن ها را دوباره اندازه, کپی و انتقال دهید. همچنین می توانید درایو C خود را افزایش دهید دهید یا کوچک کنید.
  • کلون کردن دیسک : با این ویژگی می توانید کل دیسک کامپیوتر یا پارتیشن مجزا را کلون کنید. داده های کلون شده می تواند به عنوان یک فایل تصویری یا به عنوان یک نسخه کپی شده از داده ها ذخیره شود. سپس داده ها می توانند به یک دستگاه ذخیره سازی محلی متصل شده و در سرور SSH, سرور سامبا یا سیستم فایل شبکه ذخیره شوند. سپس فایل کلون می تواند برای بازگرداندن اصلی در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
  • نجات اطلاعات : PartedMagic به شما امکان می دهد به آسانی تنظیمات مجدد یا تغییر کلمه عبور ویندوز را تغییر دهید.

 

Supported Hardware

PartedMagic requires at least a 686 processor with 1GB of RAM. 512MB in Live mode. Compatible with Secure Boot Windows machines. Runs well on Intel Macs.

Supported Storage Devices

Hard disk drives (SATA, IDE, and SCSI). Flash memory. USB drives. SSD (Solid State Drives). Devices with sector sizes of 512, 1024, 2048, 4096, etc.

 

این نرم افزار به صورت فایل ISO با قابلیت بوت است. باید روی CD یا فلش رایت و از طریق بوت اجرا شود.

دانلود Parted_Magic_2018.08.06

دانلود Parted_Magic_PXE_2018.08.06

آموزش رایت روی فلش Creating the LiveUSB

آموزش کار با نرم افزار

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

633 مگابایت

92