1

Autodesk Nastran / Nastran In-CAD 2019 R1

نرم‌افزار Autodesk Nastran عضو دیگری از خانواده‌ی نرم‌افزاری Autodesk Simulation است که نقش حل‌کننده‌ی مسائل FEA (مخفف Finite Element Analysis و به‌معنی تحلیل المان محدود یا تحلیل اجزا محدود) را به‌عهده دارد. تجزیه و تحلیل تنش خطی و غیرخطی، دینامیک و انتقال حرارت سازه و اجزای مکانیکی از دیگر وظایف این نرم‌افزار است.

Autodesk Nastran In-CAD نسخه‌ای از نرم‌افزار Autodesk Nastran است که امکان استفاده‌ی مستقیم از امکانات این نرم‌افزار را در برنامه‌های طراحی رایانه‌ای یا CAD فراهم می‌کند و قابلیت‌های شبیه‌سازی و تحلیل FEA را به نرم‌افزارهایی مانند SolidWorks و Inventor اضافه می‌کند.

عبارت NASTRAN درواقع مربوط به تاریخچه‌ی یک نرم‌افزار چندمنظوره‌ی حل انواع مسائل مهندسی است که با حمایت سازمان ناسا تولید شد و مخفف کلمات NASA STRucture ANalysis است. این نر‌افزار بعدها توسط شرکت نرم‌افزاری NEi با نام NEi Nastran ارائه می‌َشد و نهایتا در سال 2014 توسط اتودسک خریداری شده و توسعه داده می‌شود. همچنین شرکت MSC نیز برنامه‌ی مشهور دیگری به همین نام تولید می‌کند که تاریخچه و ریشه‌ی آن هم به همین نرم‌افزار ناسا بازمی‌گردد!

 

امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار Autodesk Nastran :

– محیط مناسب و منعطف نرم‌افزار

– دارای ابزار ویرایش‌گر جهت کنترل مناسب مدل‌های FEA و نتایج تحلیل

– تجزیه و تحلیل پیشرفته و نمایش تنش، کرنش، تغییر شکل و…

– قابلیت اندازه‌گیری توزیع دما و جریان گرما

– شبیه‌سازی دقیق و واقعی مونتاژ مدل‌ها

– تعیین دوام سازه و میزان خستگی استاتیک

– امکان شبیه‌سازی مواد مرکب و Hyperelastic

– یک‌پارچگی کامل با نرم‌افزارهای طراحی و مکانیکی و نرم‌افزارهای تحت پلت‌فرم FEA

و…

نکات مجموعه‌ی Autodesk Nastran :

– از نسخه‌ی 2015 تقریبا همه‌ی نرم‌افزارهای مجموعه‌ی Simulation صرفا در ویرایش 64 بیتی ارائه می‌شوند.

– غالبا نرم‌افزارهای شرکت اتودسک به دو صورت فایل اصلی از سایت Autodesk -که به sfx شهرت دارد- و نیز به‌شکل ISO منتشر می‌شوند. نسخه‌ی ISO هیچ تفاوتی با نسخه‌ی اصلی ندارد و صرفا فایل‌ها استخراج شده و به‌همراه فعال‌ساز، درون ایمیج قرار گرفته است. به‌دلیل حجم بالاتر نسخه‌ی ISO و نیز برخی مشکلات نصب و…، نسخه‌ی sfx قرار می‌گیرد.

– معمولا فعال‌ساز مجموعه نرم‌افزارهای Autodesk به‌صورت یک کرک عمومی توسط گروه XFORCE منتشر می‌شود و این نسخه هم همین‌طور است.

نسخه 2019:

فایل Readme.txt در فولدر Crack در داخل فایل ISO را مطالعه کنید.

نسخه 2018:

ابتدا فایل اجرایی sfx را اجرا کرده تا فایل‌های نصبی در پوشه‌ای استخراج شود. پس از شروع نصب روی Install کلیک کنید؛ در صفحه‌ی مربوط به نوع لایسنس و سریال و در قسمت License Type باید گزینه‌ی پیش‌فرض که Stand-Anlone است انتخاب شده باشد. از سریال‌های زیر برای بخش Product Information استفاده کنید:

066-66666666

666-69696969

667-98989898

400-45454545

همچنین در قسمت Product Key برای نرم‌افزار Autodesk Nastran سریال 986H1 و برای Autodesk Nastran In-CAD سریال 987H1 را وارد کرده سپس نصب را ادامه و کامل کنید. اتصال خود را به اینترنت قطع کرده و برنامه را اجرا کنید. پس از نمایش پنجره‌ی Autodesk Licensing روی Activate کلیک کرده و در مرحله‌ی بعد Request an activation code using an offline method را انتخاب کرده و ادامه داده و برنامه را مجددا اجرا کنید. فایل Keygen موجود در پوشه‌ی Crack را با Run as administrator اجرا کرده و روی Patch کلیک کنید. سپس سریال داده‌شده در قسمت Request Code را در محل مربوطه در Keygen وارد کرده و روی Generate کلیک کنید. در پنجره‌ی لایسنس، گزینه‌ی I have an activation code from Autodesk را انتخاب کرده و کد داده‌شده در قسمت Activation را با کلیک روی بخش 1، Paste کرده و OK کنید. در صورت دریافت پیام خطا یک بار دیگر روی Patch کلیک کنید.

Autodesk Nastran v2019 R1 (x64) Multilingual ISO

دانلود بخش 1 – 1 گیگابایت

دانلود بخش 2 – 649 مگابایت

Autodesk Nastran In-CAD v2019 R1 (x64) Multilingual ISO

دانلود بخش 1 – 1 گیگابایت

دانلود بخش 2 – 649 مگابایت

Autodesk Nastran 2018 with Help

دانلود Autodesk_Nastran_2018_with_Help

Autodesk Nastran In-CAD 2018.1 with Help

دانلود Autodesk_Nastran_In-CAD_2018

دانلود Autodesk_Nastran_In-CAD_2018.1_x64_Update_Only

دانلود Autodesk_Nastran_In-CAD_2018_Offline_Help

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

برنامه‌ی Nastran:ـ698 مگابایت

برنامه‌ی Nastran In-CAD:ـ751 مگابایت

92