پایان نامه ارشد

پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات: بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

معماری BDI

در معماری BDI رسيدن به هدف و انجام عمل از طرف عامل بر اساس نحوه تصميم­گيری انسان‌ها درباره مسائل مختلف زندگی است که هر روزه انجام می­دهند.[20, 21] انسان‌ها در هر موقعيتی بر اساس باورهايی که از موقعيت خود و دنيای بيرون دارند، به بررسی انتخاب‌های ممکن (تمايلات) می‌پردازند و در نهايت يکی از گزينه­های ممکن انتخاب می­شود تا رسيدن به آن هدف حاصل آيد. به عبارت ديگر در اين معماری رسيدن به هدف با توجه به مفهوم “استدلال عملی” صورت می­گيرد. از ديدگاه فلسفی، استدلال عملی مستلزم دو فعاليت مهم تصميم­گيری در مورد اهداف مورد نظر و چگونگی رسيدن به اين اهداف می­باشد. بحث اول تحت عنوان بررسی و قياس و بحث دوم نتيجه گيری بر مبنای تحليل استدلال عملی مطرح است.

يک عامل می­تواند تصميم­گيری کند که چه کاری را انجام دهد و چگونه به اين کار برسد. در اين راستا عامل سعی می‌کند انتخاب‌های مختلف را درک کند و سپس يکی از آن‌ها را انتخاب می­کند. مسأله اصلی در استدلال عملی دست‌یابی به قصدهای صحيح با توجه به تغييرات محيط است. ممکن است قصد در زمان‌های مختلف تغيير کند و لذا نياز به تجديد نظر نمودن قصد خواهد بود. تجديد نظر خود با هزينه­هايی همراه است. با توجه به موضوع عنوان شده، برای عامل‌های BDI تابعی تحت عنوان تابع تبادل نظر در نظر گرفته می­شود که به دو جزء تقسيم می­گردد. بخش اول ايجاد کننده انتخاب‌ها و بخش دوم فيلتر کردن انتخاب‌ها. بخش ايجاد کننده انتخاب‌ها به گونه‌ای است که هر عامل مجموعه­ای از پيشنهادهای مختلف را توليد می­کند. این کار از طريق تابعی بنام Option که باورهای جاری عامل و قصدهای جاری آن‌را می­گيرد، صورت می­پذيرد و بر اين اساس مجموعه انتخاب‌ها (تمايلات) تعيين می­شود. در بخش فيلتر کردن، عامل بين حالت‌ها و پيشنهادهای مختلف، انتخاب انجام داده و برای رسيدن به آن‌ها به توافق می­رسد. به عبارتی از تابعی که فيلتر ناميده می­شود برای انتخاب حالت‌های مختلف استفاده می­نمايد. در ادامه نياز به بازنمايی اهداف/ قصد برای رسيدن به آن‌ها و نيز اعمالی که می­تواند انجام بدهد و بازنمايی محيط خواهد داشت. بطوريکه برای رسيدن به هدف برنامه­ريزی نموده، و این کار به صورت برنامه­سازی اتوماتيک صورت می‌پذيرد. همان‌گونه که قبلاً نيز مطرح شد، معماری BDI بر مبنای استدلال عملی است. 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

92