پایان نامه ارشد

پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات: نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

نهان نگاري دیجیتالی بر پایه ادراك و آگاهی انسان

در این بخش می خواهیم ادراك تجزیه و تحلیل تکنیک هاي مختلف نهان نگاري بر اساس بینایی انسانی را مورد بررسی قرار دهیم. بر اساس ادراك بینایی انسان سیستم نهان نگاري به دو دسته اصلی یعنی قابل رویت و غیرقابل رویت طبقه بندي می شود.

در نهان نگاري قابل رویت [1] علامت نهان نگاري بر روي یک تصویر میزبان تعبیه شده و توسط انسان قابل مشاهده است. نهان نگاري قابل رویت یک نوع ساده از نهان نگاري دیجیتال می باشد، آرم ها نمونه هایی از نهان نگاري قابل مشاهده است که مالکیت صاحب محتوا را نشان می دهند[10]. یکی از راه هاي معمول نهان نگاري تصویر قابل مشاهده، چاپ علامت ” © تاریخ ، صاحب ” بر روی تصویر می باشد. مثلا متنی که جایی از فایل هاي تصویري یا word، pdf و یا …. به منظور حفاظت از حق نشر قرار می گیرد. نهان نگاري قابل رویت نه تنها استفاده غیر مجاز جلوگیري مینماید بلکه شناسائی سریع کپی رایت داده هاي چند رسانه اي را نیز فراهم میکند. یکی از نقطه ضعف هاي نهان نگاري قابل مشاهده این است که می توان آن را به راحتی از روي تصویر دیجیتال حذف کرد.

در نهان نگاري غیر قابل رویت علامت نهان نگاري درون یک تصویر میزبان پنهان شده و به همین دلیل توسط انسان قابل مشاهده نمی باشد. نهان نگاري دیجیتال غیر قابل رویت، روشی است براي قرار دادن برخی بیت ها در درون رسانه دیجیتال، به طوري که کمترین اثر را داشته باشد و توسط چشم انسان قابل دیدن نباشد. در طرح هاي نهان نگاري غیر قابل رویت تصاویر دیجیتال [2] ویژگیهای مهمی براي نهان نگاري وجود دارد. اولین ویژگی این است که درج واترمارک نبایدکیفیت و ظاهر تصویر میزبان را تغییر زیادي دهد و دوم اینکه باید از لحاظ ادراکی غیر قابل رویت باشد. علاوه بر دو ویژگی فوق سوم اینکه نهان نگاري باید در مقابل اعمال پردازش تصویر معمول نظیر فیلتر کردن، فشرده سازي، اعمال نویز و حذف قسمتی از تصویر مقاومت داشته باشد. در ادامه با انواع نهان نگاري قابل رویت و غیرقابل رویت آشنا خواهیم شد شکل(2-4).

[1] Visible Watermarking

[2] Invisible Watermarking

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

92