پایان نامه ارشد

پایان نامه رشته فناوری اطلاعات : استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

1.1    شبکه های ارتباط بی سیم

از نظر زیرساختی شبکه های اجتماعی (CN) شبکه های محلی باز مبتنی بر ip متعلق به جامعه هستند. شبکه های اجتماعی (CN) به روی تمام اعضای جامعه باز است و می تواند همراه با خدمات اینترنتی مهمتر، بسیاری از خدمات دیگر را نیز ارائه نماید[6]. امروزه بیشتر شبکه های اجتماعی دارای یک زیرساخت بی سیم هستند و ما می پذیریم که این، یک بخش مهم از محیط شبکه های اجتماعی می باشد. این نوع شبکه های اجتماعی شبکه های اجتماعی بی سیم (WCN[1]) نامیده می شوند. در ادامه ی این تحقیق، هنگام اشاره به شبکه های اجتماعی منظور ما شبکه های اجتماعی بی سیم خواهد بود.

شبکه های اجتماعی اغلب خود سازمان یافته و خود پیکره بند می باشد. ساختار آنها می تواند بسیار شبیه به شبکه های مش بی سیم (WMN[2]) باشد. CN ها مخصوصا شبیه WMN های هستند که در محیط های روستایی مستقر شده اند، اما برای حمایت از جنبه های اجتماعی جامعه گسترش یافته اند[4,6]. CN ها معمولا از WMN های به هم پیوسته تشکیل شده اند، بنابر این تفاوت فنی اصلی میان CN ها و WMN ها ، تنوع پروتکل ها و دستگاه های مورد استفاده در آنهاست. این یکی از چالشهای عمده در مدیریت یک شبکه ی CN می باشد.

1.1.1   شبکه های مش بی سیم

شبکه‏‌ ی بی ‌سیم مِش WMN یک تکنولوژی بی ‌سیم امید بخش برای چندی از کاربردهای تجاری و نوظهور، مثل شبکه‌سازی خانگی پهن ‌باند، شبکه ‌های انجمنی و همسایه ‌ای، مدیریت شبکه ‌های هماهنگ، سیستم ‌های حمل و نقل هوشمند، هستند[7]. شبکه ‌های مش راهکاری قدرتمند و قابل اعتماد به منظور ایجاد و دسترسی به خدمات پهن ‌باند بی ‌سیم برای فراهم ‌کنندگان خدمات اینترنتی ISP و دیگر کاربران نهایی با هزینه ‌ای معقول محسوب می ‌شوند و از این ‌رو بسیار مورد توجه قرار گرفته ‌اند. چنان که در شکل 2.1 مشاهده می ‌شود، WMNها شامل مسیریاب های مش و سرویس ‌گیرنده  (کلاینت، میزبان) های مش هستند. در این معماری، مسیریاب ‌های مش که ایستا و ثابت هستند، ستون فقرات شبکه را تشکیل داده و سرویس ‌گیرنده ‌ها از طریق این مسیریاب ‌ها به شبکه (اینترنت) دسترسی دارند؛ همچنان که این سرویس ‌گیرنده ‌ها نیز به طور مستقیم به یکدیگر متصل هستند (یا اصطلاحاً تنیده یا مش شده ‌اند).

[1] Wireless Community Networks

[2] Wireless Mesh Networks

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

92