پایان نامه ارشد

پایان نامه ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات: نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

بیان مساله

امروزه با رشد سریع اینترنت و فناوريهاي چندرسانهاي دیجیتال، نسخه برداري از داده ها بدون هیچ افت کیفیت و با هزینه هاي بسیار اندك امکانپذیر شده است. بدین ترتیب بهره گیري از آثار دیجیتال بدون رعایت حق نشر، دستکاري اسناد به راحتی امکان پذیر می باشد. در همین راستا هر روز نیاز هاي امنیتی متنوعتري مطرح می شود. نهان نگاري یکی از روش هایی است که براي پاسخگویی به این نیاز بکار میرود. بعنوان مثال شما میتوانید براي جلوگیري از انتشار غیرقانونی محتوا و فایلهاي دیجیتالی تولیدي تان از این روش استفاده کنید. فرض کنید که یک تصویر یا فایل متنی تولید کرده اید؛ با استفاده از این روش میتوانید کپی رایت اثر خود را در فایل مربوطه پنهان کنید، تا در صورت لزوم بعداً بتوانید از حق خود دفاع کنید. نهان نگاري زمینه هاي کاربردي فراوانی دارد، بیشترین کاربرد آن در حک کردن اسم ها و امضاها برروي تصاویر و ویدئو ها و صداها و… می باشد به طوري که مشخص نخواهد بود. در اینصورت هر گونه استفاده غیر مجاز از رسانه دیجیتالی واترمارك شده، مانند کپی غیر مجاز از آن و یا هرگونه تحریف و تغییر تصویر توسط افراد غیر مجاز، صاحب اصلی داده می تواند با استخراج سیگنال واترمارك، که تنها توسط اوامکان پذیر است، مالکیت خود را به اثبات برساند و یا محل تغییرات صورت گرفته بر روي داده دیجیتالی را مشخص کند.

سیستم هاي نهان نگاري دیجیتال بر اساس کاربردهایشان توسعه یافته اند. نمونه از موارد کاربردي نهان نگاري دیجیتالی عبارتست از : حفاظت از حق مالکیت، تایید محتوا، کنترل کپی و کنترل طریقه استفاده، توصیف محتوا، نهان کردن داده هاي مختلف با امکان رد گیري، ارتباطات مخفیانه و پنهان سازي داده و…حفاظت از حقوق مالکیت داده هاي دیجیتال یکی از مهم ترین کاربردهاي نهان نگاري می باشد. در حیطۀ حفاظت حق مالکیت اثر دیجیتال و احراز اصالت اثر دیجیتال، تکنیکهاي بسیاري به منظور تشخیص تغییرات غیر مجاز معرفی شده و توسعه یافته اند. استخراج علامت نهان نگاري از یک تصویر نهان نگاري شده براي اثبات حق مالکیت کافی نیست زیرا در کاربردهاي مختلف همواره نیت هاي خرابکارانه براي تهدید امنیت روش هاي نهان نگاري وجود دارد لذا یک مسئله مهم براي طرح هاي نهان نگاري دیجیتال استحکام در برابر حملات است زیرا ممکن است یک خرابکار بوجود پیام مخفی در رسانه دیجیتالی پی ببرد و در صدد کشف و شناسایی آن بربیاید .در برخی موارد ممکن است خرابکار علامت نهان  نگاري را از بین برده یا آنرا جعل نماید.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

نهان نگاری تصاویر دیجیتال بااستفاده از استخراج ویژگی های محلی درحوزه تبدیل فوریه

92