پایان نامه ارشد

مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری-دانلود پایان نامه ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

  • کارکردهای فناوری اطّلاعات در شهرداری الکترونیکی

بطور خلاصه و موجز برخی از مهمترین کارکردهای فناوری اطلاعات در شهرداری الکترونیک به شرح زیر است: (Coucleis,2001)

الف) هوشمندسازی کنترل حمل و نقل و ترافیک: از این طریق می­توان اخبار و اطّلاعات جاّده­ای، وضعیّت عبور و مرور، طرح و پروژه­های عمران جادّه­ای، شمار خودرو­های در حال تردد در آزادراه­ها و شبکه­های جادّه­ای را به منظور افزایش ظرفیّت جادّه­ها، به طور لحظه­ای منتشر نمود. مدیریّت نظام ترافیکی با بهره­گیری از سیستم رایانه­ای (به عنوان مثال با استفاده از دوربین­های خودکار) میزان و حجم ترافیک جادّه­ها و بر روی پل­ها را مورد برّرسی قرار می­دهد. اطّلاعات به وسیله اپراتورهای ویژه ترافیک و با استفاده از سیستم گردآوری اطّلاعات، پردازش و توزیع می­شوند. رسانه­ای گروهی نیز از جمله رادیو به سیستم رایانه­ای متّصل می­شوند تا امکان گزارش وضعیت ترافیک جادّه­ای فراهم گردد. اطّلاعات و تصاویری که در باره جریان ترافیک، آمار تصادف، ساخت و سازهای جادّه­ای و…. از طریق دوربین­ها بدست می­آید بر روی وب­سایت نیز منتشر می­شود و مسافران امکان دست­یابی به آن را خواهند داشت.

ب) بازخوردسنجی لحظه­ای: با استفاده از پرسش­نامه­های الکترونیک انجام می­شود. این پرسش­نامه، نوعی چک­لیست از تصمیم­های برنامه­ریزی شده در قالب فرم نظرسنجی است. متصدّیان مربوط در سایت شهرداری، از بازدیدکنندگان درخواست می­کنند تا ضمن ارائه برخی از اطّلاعات شخصی (مانند سن، محل سکونت و… ) به سوالات پاسخ دهند.

ج) دیدار و گردهمایی­های مجازی با مدیران شهرداری: سامانه الکترونیکی ارتباطات مردمی، ایده «سازمان شفّاف و پاسخگو» را دنبال می­کند. در صورتی که یک خط ارتباطی متقابل میان مردم و سازمان ایجاد شود می­توان آراء نظرها و افکار مردم رابی­واسطه و مستمرّ دریافت کرد. در این صورت، مدیران می­توانند از تغییرات محیطی آگاه شده و متناسب با تحوّلات، فعالیّت­های لازم را پیش­بینی کنند. دسترسی برابر، سریع و آسان به مدیران سطوح مختلف در سازمان، زمینه­ساز مشارکت واقعی مردم خواهد بود. این سامانه، ارتباط بین مردم و سازمان را آسان نموده و حرکت آزاد اطّلاعات بین مردم و نهادهای اجتماعی را میّسر می­سازد. همچنین، باعث مشارکت بیشتر مردم در تصمیم­سازی می­شود.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در زاهدان با رویکرد الگو برداری

92