پایان نامه ارشد

طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار-دانلود پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

زبان‌های خاص دامنه

زبان‌های خاص دامنه بنا به تعریف به زبان‌هایی گفته می‌شود که حیطه خاصی از محاسبات را هدف گرفته‌اند. این زبان‌ها اگر به درستی انتخاب و به‌کاربرده شوند، می‌توانند در حوزه کاربردی خود، کدهای پیچیده­ی زبان‌های دیگر را به کدهای ساده و خوانا تبدیل کرده، ارتباط مؤثرتر با مشتریان را فراهم کرده، بهره‌وری را بالاتر برده و گلوگاه‌های فرآیند کد نویسی را از بین ببرند. این زبان‌ها معمولاً کوچک هستند و بر جنبه خاصی از یک سیستم نرم‌افزاری متمرکزشده‌اند. با این زبان‌ها نمی‌توان یک برنامه کامل نوشت، بلکه معمولاً در یک سیستم نرم‌افزاری که خودش با یک زبان همه منظوره نوشته شده است، از چندین زبان خاص دامنه استفاده می‌شود (تفکر برنامه‌نویسی زبان گرا) [6].

برای کارشناسان دامنه ساده­تر است که از زبان­های خاص دامنه استفاده کنند تا از  زبان­های خصوصیات رسمی، همچنین دقت بالاتر در زبان­های خاص دامنه نسبت به زبان‌های طبیعی، ساخت ابزار را برای آن آسان تر می‌کند و  این ساده شدن به کمک محدود کردن زبان­های خاص دامنه به دامنه­ی خط محصول نرم‌افزار در حال توسعه به دست آمده است [7].

به رغم این‌که مدت مدیدی از پدیدار شدن زبان­های خاص دامنه می‌گذرد، اما فقدان دانش برنامه‌نویسی با این زبان‌ها مانع بزرگی در توسعه و فراگیری آن‌ها است و به همان میزان در کاهش سرعت و بهره‌وری پروژه‌های خاص نرم‌افزاری مؤثر است. معمولاً بر استفاده از زبان­های خاص دامنه به عنوان لایه‌ای روی یک کتابخانه معمولی تأکید فراوانی شده است. به این ترتیب، برنامه‌نویس این دو مورد را باهم پیش برده و روش‌هایی را نیز در زمینه تولید کد[1] یاد خواهد گرفت [8].

در بسیاری از زبان­های خاص دامنه برای رسیدن به درک آن‌ها نیاز به مهارت­های برنامه­نویسی است و توسط متخصصین حرفه‌ای فناوری اطلاعات و نرم‌افزار در کارهای روزانه، ساختار و سیستم­های حفظ و مدیریت استفاده می­شود. آن‌ها برای یک جنبه فنی ویژه از توسعه سیستم خاص هستند؛ بنابراین حوزه­ی CSS[2] به عنوان یک زبان­ خاص دامنه و به طور کلی توسعه­ی وب و به خصوص سبک نگارش و طرح­بندی است. بسیاری از توسعه­دهندگان وب از یک پس زمینه طراحی گرافیکی شروع و تبدیل به متخصصینی به عنوان کد نویسان HTML، CSS و جاوا اسکریپت می­شوند،

Code Generation[1]

Cascading Style Sheets[2]

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

92