پایان نامه ارشد

طراحی وضعیتی امن برای بکار گیری اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز-دانلود پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

طراحی وضعیتی امن برای بکار گیری اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

RFID1-8-2

تصور بسياري از افراد اين است که RFID يك فناوري نوظهور و نوپا است. علت اين تصور نادرست اين است که فناوري RFID به تازگي توسعه داده شده است. RFID  از دهه 70 ميلادي وجود تجاري داشته اما به دليل هزينه بالايش در پياده‌سازي تاکنون گسترش چنداني پيدا نکرده است . اکنون با پيشرفت فناوري در زمينه سيستم‌هاي اطلاعاتي ، ظهور ريزپردازنده‌هاي قدرتمند و نسبتا ارزان  مي‌توان با هزينه‌هاي کم‌تري RFID را پياده‌سازي كرد و چون دنياي تجاري امروزي نياز حياتي‌تري نيز به اين‌گونه سيستم‌ها دارد، مي‌توان آن را راحت‌تر در حوزه تجارت گسترش داد.

اگر به مفهوم RFID دقت كنيم، مي‌توان ادعا کرد که از زمان جنگ جهاني دوم اين فناوري حضور داشته است. سيستم مشابه ي در آن زمان براي شناسايي هواپيماهاي خودي و تفكيك آنها ازهواپيماهاي دشمن توسط انگليسي‌ها ساخته شده بود كه IFF نام داشت.  IFF اختصار عبارت Identify Friend or Foe  به مفهوم تشخيص دوست از دشمن است و مكانيزم آن نيز شبيه RFID است.در سال 1945 ميلادي نيز فردي به نام لئون ترمين دستگاهي جاسوسي اختراع كرد كه فناوري آن مشابهRFID است و درنهايت اينكه RFID شکل امروزي توسط مخترعي به نام ماريو كاردلو ساخته شد كه به علت گراني بسيارش تا سال 1970 استفاده‌اي از آن در تجارت نشد.

اساس شكل‌گيري RFID به کشف انرژي الکترومغناطيس توسط فارادي در سال 1846 برمي‌گردد. راداري که در سال 1935 ساخته شد نيز مي‌تواند يک RFID مقدماتي باشد. کاربرد RFID براي شناسايي حيوانات نيز در سال 1979 آغاز شد. در حدود سال 1987 نيز كار جمع‌آوري عوارض خودروهاي ايالات متحده توسط اين فناوري آغاز شد و از سال 1994 به بعد نيز كل خودروهاي اين كشور با استفاده از فناوري RFID شناسايي مي‌شود.

بيش‌ترين استفاده از RFID از سال 2000 به بعد انجام شده است، مثلا در سال 2003 شناسايي کانتينرها در جنگ آمريكا و متحدان عليه عراق به كمك RFID انجام مي‌شد.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه طراحی وضعیتی امن برای بکار گیری اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه طراحی وضعیتی امن برای بکار گیری اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

طراحی وضعیتی امن برای بکار گیری اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

92