دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 طراحی الگوی ارزیابی آمادگی الکترونیکی در سازمان های خدماتی -مطالعه موردی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

تحلیل سلسله مراتبی (AHP)

فرايند تحليل سلسله مراتبي(AHP) يك روش تصميم گير است كه تصميم گيرنده (يا گروه تصميم گيري) را قادر مي سازد تا مساله مورد نظر خود را شكل داده و بر اساس ساختار حاصله، مقايساتي را جهت تعيين اولويت گزينه هاي مطرح در تصميم گيري انجام دهد. فرايند (AHP) مستلزم مقايسات زوجي است و تصميم گيرنده كار خود را با ترسيم سلسله مراتب كلي تصميم خود شروع مي كند، سلسله مراتب عوامل و گزينه هاي مختلفي كه در تصميم بايد در نظر گرفته شود را مشخص مي كند. سپس مقايسه هاي زوجي صورت مي گيرد كه به تعيين و ارزيابي عوامل منتهي مي شود. در اين روش گزينه اي كه بيشترين ارزش وزني را كسب نمايد به عنوان بهترين گزينه انتخاب مي شود. از جمله مهمترين مزاياي اين روش استفاده از آن در تصميم گيري با معيارهاي كيفي مي باشد. مزيت ديگر اين روش ساختار دادن به مساله تصميم گيري با تشكيل سلسله مراتب مي باشد. طبقه بندي معيارها از بالا به پايين درخت باعث مي گردد تا مسائل پيچيده به صورت سيستماتيك توسط AHP مورد بررسي قرار گيرد. هم اكنون كاربرد AHP بيشتر در تصميم گيري سيستمهاي اقتصادي- اجتماعي از تخصيص منابع، ارزيابي عملكرد، تعيين توالي كار و سايرموارد مي باشد.این روش یک روش تصمیم گیری است که تصمیم گیرنده را قادر می سازد تا مساله مورد نظر را شکل داده و بر اساس ساختار حاصله، مقایساتی را جهت تعیین اولویت گزینه های مطرح در تصمیم گیری انجام دهد. این تکنیک برای اولین بار در سال 1980 توسط توماس ساعتی مطرح شد. از مزایایی دیگر این روش، استفاده از آن در تصمیم گیری با معیارهای کیفی می باشد.

فرايند تحليل سلسله مراتبي يكي از معروفترين فنون تصميم گيري چند معیاره است كه اولين بار توسط توماس ال. ساعتي عراقي الاصل در دهه 1970 ابداع گرديد(ایزد بخش و همکاران، 1388). فرايند تحليل سلسله مراتبي منعكس كننده رفتار طبيعي و تفكر انساني است. اين تكنيك، مسائل پيچيده را بر اساس آثار متقابل آنها مورد بررسي قرار مي‌دهد و آنها را به شكلي ساده تبديل كرده و به حل آن مي‌پردازد(زبر دست، 1380).

فرايند تحليل سلسله مراتبي در هنگامي كه عمل تصميم گيري با چند گزينه و معيار تصميم گيري روبروست مي‌تواند استفاده گردد. معيارهاي مطرح شده مي‌تواند كمي و كيفي باشند. اساس اين روش تصميم گيري بر مقايسات زوجي نهفته است. تصميم گيرنده با فراهم ساختن درخت سلسله مراتب تصمیم گیری کار تحلیل را شروع می کند. در سطح صفر هدف تصمیم گیری قرار می گیرد و در سطح اول شاخص ها(معیارها) و در سطح دوم نیز زیر معیارها جهت اولویت بندی قرار دارند که ممکن است با توجه به نوع مساله تعداد سطوح معیارهای اصلی و فرعی بیشتر باشد(مومنی، 1387).

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه طراحی الگوی ارزیابی آمادگی الکترونیکی در سازمان های خدماتی -مطالعه موردی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه طراحی الگوی ارزیابی آمادگی الکترونیکی در سازمان های خدماتی -مطالعه موردی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان طراحی الگوی ارزیابی آمادگی الکترونیکی در سازمان های خدماتی -مطالعه موردی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

background