رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي-پایان نامه ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

. نتيجه‌گيري

از جمله‌ي اصلي‌ترين مسائل در حوزه‌ي “کاوش در نظرات” مسئله‌ي تشخيص جهت‌گيري نظرات است به اين معني که اظهار‌نظر درج‌شده داراي گرايش مثبت، منفي، يا ختثي است. در اين پايان‌نامه به بررسي اين مسئله در دامنه‌ي نظرات کاربران يکي از پربازديد‌ترين پايگاه‌هاي خبري پرداخته شد. براي حل آن مجموعه‌اي از مشخصه‌ها معرفي شدند و ترکيب‌هاي مختلفي از حالات گوناگون اين مشخصه‌ها با استفاده از رده‌بند‌هاي مختلف مورد بررسي قرار گرفتند و در بهترين حالت دقت 0.93 حاصل شد. نتايج مفصل اين آزمايش‌ها در فصل 4 آمد. در کنار تلاش براي حل مسئله‌ي مذکور با مطالعه‌ي گسترده‌اي که بر روي ابعاد مختلف مسئله‌ي کاوش در نظرات انجام شد، يک معماري براي يک موتور جستجوي نظرات در فصل 3 معرفي شد. چکيده‌اي از نتايج به‌دست‌آمده از آزمايش‌هاي انجام‌شده را مي‌توان به اين ترتيب ذکر کرد :

به‌نظر مي‌رسد مجموعاً رده‌بند SVM عملکرد بهتري را در کسب بالاترين دقت‌ها از خود نشان‌ داده است. اما در‌عين‌حال با توجه به اهميت ويژه‌اي که ممکن است برخي مشخصه‌ها داشته باشند، مثل ترکيب دو مشخصه‌ي “نشانه‌هاي سؤال” و “گرايش آغاز‌گر” در اين پروژه و برتري قابل‌توجه رده‌بند  NaïveBayesian در استفاده از آن‌ها، به‌نظر مي‌رسد که اين رده‌بند نيز بايد حتي‌الامکان مورد بررسي قرار گيرد.

آزمايش‌هاي انجام‌شده با استفاده از رده‌بند‌هاي ديگر، نشان از مطلوبيت دو رده‌بند اصلي استفاده‌شده دارد و لزوم توجه به آن‌ها را نشان مي‌دهد.

دو مشخصه‌ي جديد معرفي شده (“نشانه‌هاي سؤال” و “گرايش آغاز‌گر”) توانايي خود را هم در ترکيب با مشخصه‌هاي قبل (“صفات و قيود مثبت و منفي”) و بهبود نتايج به‌دست‌آمده با آن‌ها، و هم به صورت مستقل از مشخصه‌هاي ديگر و در ترکيب با هم نشان دادند.

اهميت استفاده از صفات در متون زبان فارسي نشان داده شد. توجه به اين اهميت در کنار پرزحمت و زمان‌بر بودن استخراج دقيق آن‌ها و ضعف سيستم‌هاي فعلي، لزوم افزايش دقت سيستم‌هاي تشخيص خود‌کار را مشخص مي‌کند.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

background