پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر: بهینه سازی خوشه ها با استفاده از الگوریتم های تکاملی برای شخصی سازی وب

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بهینه سازی خوشه ها با استفاده از الگوریتم های تکاملی برای شخصی سازی وب

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

1-1-1-    انواع وب‌کاوی

روش‌هاي وب‌کاوي بر اساس آن که چه نوع داده‌اي را مورد کاوش قرار مي‌دهند، به سه دسته تقسيم مي‌شوند:

  1. کاوش محتواي وب: کاوش محتواي وب فرآيند استخراج اطلاعات مفيد از محتواي مستندات وب است. محتواي يک سند وب متناظر با مفاهيمي است که آن سند در صدد انتقال آن به کاربران است. اين محتوا مي‌تواند شامل متن، تصوير، ويدئو، صدا و يا رکوردهاي ساخت يافته مانند ليست‌ها و جداول باشد. در اين ميان کاوش متن بيش از ساير زمينه‌ها مورد تحقيق قرار گرفته است. از جمله اين تحقيقات مي‌توان به تشخيص موضوع، استخراج الگوهاي ارتباط ، خوشه‌بندي و طبقه‌بندي اسناد وب اشاره کرد. روش‌ها و تکنيک‌هاي موجود در اين گروه، از تکنيک‌هاي بازيابي اطلاعات و پردازش زبان طبيعي نيز استفاده مي‌کنند.
  2. کاوش ساختار وب : وب را مي‌توان به صورت گرافي که گره‌هاي آن اسناد و يال‌هاي آن پيوندهاي بين اسناد است، بازنمايي کرد. کاوش ساختار وب، فرآيند استخراج اطلاعات ساختاري از وب مي‌باشد.
  3. کاوش استفاده از وب : کاوش استفاده از وب، کاربرد تکنيک‌هاي داده‌کاوي براي کشف الگوهاي استفاده از وب، به منظور درک و برآوردن بهتر نيازهاي کاربران مي‌باشد. اين نوع از وب‌کاوي، داده‌هاي مربوط به استفاده کاربران از وب را مورد کاوش قرار مي‌دهد.

بايد توجه داشت که مرز مشخصي ميان سه گروه وب کاوي وجود ندارد. به عنوان مثال تکنيک‌هاي کاوش محتواي وب مي‌توانند علاوه بر به کارگيري متن مستندات، از اطلاعات کاربران هم استفاده کنند. همچنين مي‌توان از ترکيب تکنيک‌هاي فوق براي حاصل شدن نتايج بهتر استفاده کرد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

بهینه سازی خوشه ها با استفاده از الگوریتم های تکاملی برای شخصی سازی وب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

بهینه سازی خوشه ها با استفاده از الگوریتم های تکاملی برای شخصی سازی وب

92