پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات: طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

برنامه در برنامه‌نویسی زبان گرا

امروزه، اکثر برنامه­نویسان فکر می­کنند برنامه­نویسی یعنی نوشتن مجموعه­ای از دستورالعمل‌ها برای رایانه دنبال شوند. این­گونه آموزش داده شده است که رایانه‌ها بعد از ماشین تورینگ مدل­سازی شدند و بنابراین آن‌ها بر حسب مجموعه­ای از دستورالعمل­ها فکر می­کنند؛ اما این دیدگاه برنامه­نویسی ناقص است. این معنی برنامه­نویسی هدف‌دار را دچار سردرگمی می­کند.

زمانی که یک مسئله باید حل شود، برنامه­نویس در سر خود در مورد راه حل فکر می­کند. این راه حل در واژه­ها، تصورات، مفاهیم، افکار و یا هر چیز دیگری نشان داده شده است. این یک مدل است در سر برنامه­نویس که چگونه این مسئله باید حل شود. او تقریباً هرگز در مورد آن به عنوان یک مجموعه­ای از دستورالعمل­ها فکر نمی­کند، بلکه به آن­ها به چشم مجموعه­ای از مفاهیم وابسته به هم نگاه می­کند که مخصوص دامنه­ای هستند که در آن کار می­کند. برای مثال، اگر در دامنه رابط کاربری گرافیکی فکر می­کند، به این­گونه می­اندیشد که «من می­خواهم این دکمه به اینجا برود، این فیلد به اینجا برود و این جعبه­ی صفحه خالی[1] باید یک لیست از برخی از داده­ها را در خود داشته باشد.» حتی ممکن است آن را در ذهن خود بدون هیچ‌گونه کلمه­ای به تصویر بکشد.

این مدل ذهنی یک راه حل است زیرا می­تواند این مدل را برای یک برنامه­نویس دیگر با جزئیات کافی توضیح دهد به طوری که برنامه­نویس دیگر می­تواند با آن یک برنامه بنویسد (به عنوان مثال در جاوا) که این برنامه مسئله را حل خواهد کرد و نیازی ندارد که راه حل را بر حسب یک زبان برنامه­نویسی توضیح دهد، برنامه می­تواند تقریباً در هر شکلی توضیح داده شود. برای اینکه توضیح دهد که چگونه یک فرم گرافیکی را ذخیره کند،

combo-box[1]

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار

92