پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه در مورد:ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

بخش‌های سازنده

 

چارچوب محتوای معماری، مفهوم بخش‌‌های سازنده‌ را همراه با یک مثال ساختگی که بخش‌‌های سازنده‌ را در معماری نشان می‌دهد، توضیح می‌دهد. توگف شامل بخش‌‌های سازنده‌ی‌ معماری و بخش‌‌های سازنده‌ی‌ راه‌حل می‌باشد.

بخش‌‌های سازنده‌ یک عبارت فراگیر در توگف و ADM است. یک بخش سازنده، بسته‌ای از عملکرد است که برای برآوردن نیاز‌های کسب و کار، تعریف می‌شود. روشی که در آن، کارکرد، محصولات و توسعه‌های شخصی در بخش‌‌های سازنده‌ گنجانده می‌شوند که در بین معماری‌های مختلف بسیار متغیر خواهند بود. هر سازمانی باید برای خودش تصمیم بگیرد که چه ترتیبی از بخش‌‌های سازنده‌ بهتر کار می‌کنند. یک انتخاب خوب برای بخش‌‌های سازنده‌ می‌تواند منجر به بهبود یکپارچه‌سازی سیستم‌های قدیمی، قابلیت‌ همکاری و انعطاف‌پذیری در ایجاد سیستم‌ها و برنامه‌های جدید شود.

سیستم‌ها براساس مجموعه‌ای از بخش‌‌های سازنده‌ ایجاد می‌شوند. بنابراین بسیاری از بخش‌‌های سازنده‌ باید با سایر بخش‌‌های سازنده‌ ارتباط داشته باشند. مهم است که هرجا که این ارتباط درست باشد، واسط‌های بخش‌‌های سازنده‌ منتشر می‌شوند و به صورت معقولی پایدار هستند.

با توجه به اینکه به چه مرحله‌ای از توسعه‌ی معماری رسیده‌ایم، بخش‌‌های سازنده‌ را می‌توان در سطوح مختلفی از جزئیات تعریف نمود.

برای مثال، در مراحل اولیه، یک بخش‌ سازنده‌ ممکن است شامل یک گروه از کارکردها، مانند یک پایگاه داده مشتری و بعضی ابزار‌های بازیابی باشد. در توگف، بخش‌‌های سازنده‌ در این سطح از کارکرد به عنوان بخش‌‌های سازنده‌ معماری توصیف می‌شوند. بعدها محصولات واقعی یا توسعه‌های شخصی، جایگزین این تعریف ساده از کارکرد می‌شود و بخش‌‌های سازنده به عنوان بخش‌های سازنده‌ی راه‌حل توصیف می‌شوند. بخش 3-8-23 را ملاحظه فرمایید.

مراحل و گام‌های کلیدی از ADM که بخش‌‌های سازنده‌ در آنجا بیرون آمده و مشخص می‌شوند، به طور خلاصه در زیر آمده است و در شکل 3-11 نشان داده شده است.

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

 

92