پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه با موضوع فناوری اطلاعات: ارائه یک مدل ارزیابی علائم ترافیکی مبتنی بر تشخیص اتوماتیک این علائم و مکان قرارگیری آنها

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

ارائه یک مدل ارزیابی علائم ترافیکی مبتنی بر تشخیص اتوماتیک این علائم و مکان قرارگیری آنها

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

مقدمه

 

در اين فصل علایم ترافیکی را با استفاده از اعمال آستانه مناسب و تجزیه وتحلیل لکه پیدا می­کنیم؛ در مرحله بعد لکه های اضافه را با استفاده از تجزیه وتحلیل هیستوگرام رنگ وهمچنین تجزیه وتحلیل ابعاد، حذف میکنیم. در ادامه روشي براي شناسايي علائم راهنمايي و رانندگي با استفاده از شبكه عصبي پيشنهاد شده است. در اين روش، يك بردار ويژگي مستقل از مقياس ، انتقال و دوران از الگوي علامت استخراج مي شود كه خصوصيت مستقل بودن از مقياس و انتقال، براي شناسايي مورد استفاده قرار مي گيرد.  بردارهاي ويژگي مذكور به شبكه عصبي آموزش داده مي شوند و سپس شبكه عصبي براي شناسايي علائم به كار مي رود. استفاده از شبكه عصبي براي شناسايي در دو مرحله انجام مي گيرد؛ در مرحله اول قالب كلي علامت شناسايي مي شود و در مرحله بعد خود علامت شناسايي مي گردد .پس از آن که علامت شناسایی شد؛ فاصله آن تا محل مناسب نصب آن محاسبه می شود وروی نقشه ترسیم می گردد.لازم به ذکر است که مطالب موجود در این فصل، توسط نرم افزار MATLAB R2012b پیاده سازی شده است.

 

 

5-2آشکارسازی علامت بوسیله ،تجزیه وتحلیل لکه[1]

5-2-1 تعریف لکه

لکه[2]، مناطق قابل لمسی در تصویر است که پیکسلهای آن حالتی منطقی دارند.همه پیکسلهایی که یک لکه را می سازند در پیش زمینه[3] تصویر قرار میگیرند و بقیه پیکسلها تصویر پس زمینه[4] را می سازند. در یک تصویر باینری،پیکسلهای متعلق به پس زمینه دارای ارزش عددی صفر می باشند و طبیعتا پیکسلهای متعلق به شی باینری دارای مقادیر غیر صفر می باشند.

1 Blob analysis

2 blob

3 foreground

1 Back ground

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

 ارائه یک مدل ارزیابی علائم ترافیکی مبتنی بر تشخیص اتوماتیک این علائم و مکان قرارگیری آنها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

ارائه یک مدل ارزیابی علائم ترافیکی مبتنی بر تشخیص اتوماتیک این علائم و مکان قرارگیری آنها

92