پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه ارشد کامپیوتر: بررسی الگوریتم های تخصیص مجدد در گریدهای محاسباتی و ارائه یک الگوریتم کارا

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی الگوریتم های تخصیص مجدد در گریدهای محاسباتی و ارائه یک الگوریتم کارا

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

2-          مفاهیم اولیه زمانبندی و مروری بر کارهای گذشته

 

 

2-1  مقدمه

در این فصل ابتدا مفاهیم و محدودیت­هایی که در گرید وجود دارد را شرح می­دهیم. سپس زمانبندی و انواع آن را بررسی می­کنیم. در آخر مروری بر کارهای گذشته داریم.

شبکه­های تورین محاسباتی (گرید)، يك فن آوري جديد است كه با استفاده از زيرساخت­هاي ارتباطي و شبكه­هاي كامپيوتري و نيز با اتصال منابع محاسباتي ناهمگون در فواصل جغرافیایی مختلف، امكان دسترسي به انواع مختلف منابع را از راه دور ميدهد[6]. امروزه ميتوان با استفاده از این فن آوري، برنامه­هاي كاربردي بسيار پيچيده و بزرگ را كه به توان پردازشي بسيار بالا و به حجم عظيمي از داده­هاي ورودي نياز دارند در شبکه­های گرید اجرا كرد.

شبکه­های محاسباتی گرید از لحاظ کاربرد، دارای تقسیم بندی­های متفاوتی می­باشند و عبارتند از: گرید اطلاعاتی، گرید محاسباتی و . . . که در هر کدام  هدف و نحوه­ی اختصاص منابع به کاربران متفاوت می­باشد.

یکی از چالش ­های اصلی در گرید های محاسباتی نگاشت کارهای درخواستی کاربر به

منابع با توجه به سیاست­های زمانبندی می­باشد. زمانبندي، عمل واگذاري برنامه­هاي كاربردي به منابع محاسباتي به نحوي كه نيازمندي­هاي برنامه­هاي كاربردي مانند: تعداد پردازنده، زمان اجرا و … تامين گردد.

مسئله زمانبندی جزء مسائلNp-complete  می باشد[3] و بیشتر الگوریتم­های ارائه شده اکتشافی می­باشد.

ساختار متمرکز

در مدل متمرکز (شکل 2-1) تمام ماشین های موازی توسط یک زمانبند مرکزی زمانبندی می شوند. اطلاعات وضعیت سیستم های موجود باید توسط زمانبند جمع آوری شود. این مدل با افزایش اندازه گرید محاسباتی مقیاس پذیر نیست و ممکن است منشا تنگنا در بعضی از موارد شود (اگر خطاهای شبکه باعث جدایی زمانبند از منابع شود، دسترسی و عملکرد سیستم تحت تاثیر قرار می گیرد) از مزایای این روش زمانبندی کارایی زیاد آن است، زیرا زمانبند مرکزی تمام اطلاعات منابع موجود را دارد.

در این سناریو کارها به زمانبند مرکزی ارسال می­شوند و کارهایی که نمی­توانند به سرعت انجام شوند، بعد از واگذاری در صف کار مرکزی ذخیره می­شوند.

.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

بررسی الگوریتم های تخصیص مجدد در گریدهای محاسباتی و ارائه یک الگوریتم کارا

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

بررسی الگوریتم های تخصیص مجدد در گریدهای محاسباتی و ارائه یک الگوریتم کارا

92