دانلود پایان نامه ارشد مهندسی فناوری اطلاعات: رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

مديريت‌کننده‌ي جستجو (Search Manager)

اين واحد مسئول مديريت فرايند جستجو است و نقش واسط و هماهنگ‌کننده را بين اجزاي درگير ايفا مي‌کند. پرس‌وجوي خام را از واسط کاربر دريافت کرده و در‌صورتي‌که درخواست گسترش شده باشد، آن را به واحد “گسترش‌دهنده‌ي پرس‌و‌جو” ارسال کرده و پرس‌و‌جوي گسترش‌يافته را از آن تحويل مي‌گيرد. سپس با درخواست و دريافت اطلاعات مورد‌نياز از “پايگاه داده‌ي اطلاعات تحليل‌شده”، درصورت لزوم آن‌ها را به واحدهاي “رتبه‌بند” و “خلاصه‌ساز نتايج” ارسال کرده و پس از دريافت نتيجه‌ي نهايي آن‌را جهت نمايش به واحد “واسط کاربر” مي‌فرستد.

 

3-4. خلاصه‌ساز نتايج (Summarizer)

در بسياري از موارد کاربران به‌دنبال جزئيات تک‌تک نظرات نيستند و علاقه‌مند به دريافت نوعي چکيده از حجم زيادي از نظرات هستند. به‌عنوان مثال ممکن است کاربر درخواست درصد نظرات مثبت و منفي اظهار‌شده در رابطه با هدفي خاص و به‌طور خلاصه‌شده براي هر روز را در بازه‌اي مشخص‌شده داشته باشد. در ‌صورتي که درخواست از اين نوع باشد، اطلاعات دريافت‌شده از “پايگاه داده‌ي اطلاعات تحليل‌شده” توسط اين واحد پردازش و جمع‌بندي مي‌شوند.

 

3-5. رتبه‌بند (Ranker)

نتايج بازگردانده شده ممکن است نسبت به پرس‌و‌جوي انجام‌گرفته توسط کاربر داراي ارتباط کمتر يا بيشتري باشند و نمايش آن‌ها نسبت به هم داراي اولويت باشد. مثلاً در‌صورتي که کاربر درخواست مشاهده‌ي نظرات بيان شده در رابطه با يک لپ‌تاپ را داده باشد و مشخصات آن‌را به‌طور تقريبي مشخص کرده باشد، اولويت دادن به نظراتي که با احتمال بيشتري مورد‌نظر کاربر بوده است در نمايش امر مطلوبي خواهد بود. بنابراين براي تعيين اولويت نمايش نتايج از واحدي تحت عنوان رتبه‌بند استفاده مي‌شود.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

رهيافتي براي نظرکاوي در متون خبري فارسي

background