پایان نامه ارشد

تلفیق الگوریتم رقابت استعماری و انتخاب سریع زمان آماده¬سازی در حل مسأله برنامه¬ریزی توالی هواپیماها-دانلود پایان نامه ارشد کامپیوتر

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 تلفیق الگوریتم رقابت استعماری و انتخاب سریع زمان آماده­سازی در حل مسأله برنامه­ریزی توالی هواپیماها

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

  • برنامه­ریزی هواپیماها[1]

این مسائل دارای وابستگی­های زیادی با یکدیگر هستند و عموماً خروجی یک دسته از مسائل ورودی دیگر مسائل است. به‌طور مثال خروجی برنامه­ریزی هواپیماها به‌عنوان ورودی مسأله­ی خدمه­ی پروازی است.

با توجه به مباحث مطرح‌شده، در این پایان­نامه مسائل توالی فرود هواپیماها و تخصیص ورودی­های مسافری موردبررسی قرارگرفته­اند.

2-2- توالی فرود هواپیماها

تلاش­های زیادی در خصوص حل مسأله برنامه­ریزی فرود در فرودگاه­ها صورت گرفته است. سارافتیس (1980) برای اولین بار این مسأله را موردبررسی قرار داد و مدلی کارگاهی برای این مسأله ارائه نموده است. در این پژوهش مسائلی با اندازه­ی 15 هواپیما در یک فرودگاه یک باند توسط رویکرد برنامه­ریزی پویا[2] حل‌شده است. ارائه چنین مدلی توجه محققین را در جهت ارائه مدل­هایی باهدف حل مسأله در ابعاد بزرگ‌تر و در زمان کمتر را به خود جلب کرد.

آبلا[3] و همکاران (1995) دو روش برای حل مسأله توالی فرود هواپیماها ارائه کرده­اند یک روش با استفاده از الگوریتم ژنتیک است و روش دیگر شاخه و برگ است که با فرموله کردن مسأله به‌صورت برنامه­ریزی عددی آمیخته[4] امکان استفاده از این روش را در مسأله مهیا کرده‌اند. در این تحقیق مسائلی تا اندازه­ی 25 هواپیما با دو باند فرود حل‌شده است. در این تحقیق بیان‌شده است که الگوریتم‌های تقریبی بر روی مسائل کوچک عملکرد قابل‌قبولی دارند درحالی‌که روش­های دقیق زمان‌گیر است.

سیسلکی[5] و همکاران (1998)، نشان دادند که استفاده از الگوریتم ژنتیک برای مسائل زمان‌بندی فرود هواپیماها برای داده­های فرودگاه سیدنی در شلوغ­ترین روز سال باعث پیدا کردن جواب‌های باکیفیتی می­شود

[1] Airline Scheduling Problem

[2] Dynamic Programing

[3] Abela

[4] Mixed Integer Programing

[5] Ciesiel Ski

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

تلفیق الگوریتم رقابت استعماری و انتخاب سریع زمان آماده¬سازی در حل مسأله برنامه¬ریزی توالی هواپیماها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 تلفیق الگوریتم رقابت استعماری و انتخاب سریع زمان آماده­سازی در حل مسأله برنامه­ریزی توالی هواپیماها

92