پایان نامه ارشد

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن-پایان نامه ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

داده­کاوی توزيع شده

در [31] آقای گروسمن، داده‌کاوی را استخراج نیمه اتوماتیک مدل‌ها، الگوها، تغییرات، ناهنجاری‌ها، و دیگر ساختارهای مهم آماری از مجموعه داده‌های بزرگ تعریف کرده است. کاوش پایگاه داده‌های توزیع شده [31-33] موضوعی کاربردی است که حجم عظیم تحقیقات انجام شده در این حوزه، سبب پیشرفت چشم‌گیری در تکنیک‌های طبقه‌بندی [34-36]، خوشه‌بندی [37, 38]، OLAP [39, 40]، کاوش الگوریتم‌های پرتکرار [41-44]، کاوش جریان داده [45, 46]، و ارزیابی شباهت پایگاه داده‌ها [47, 48] شده است. تقریباً، در هر حوزه اصلی پژوهشی داده کاوی، حداقل یک ماژول یا الگوریتم کاوش توزیع شده وجود دارد. موضوعات اصلی این فعالیت‌های تحقیقاتی، به اشتراک گذاشتن شباهت‌هاست به این ترتیب که همه‌ی آن‌ها از روش یکپارچه کردن و/ یا مقایسه منابع داده توزیع شده برای رسیدن به هدف مشترک بهره می‌برند.

به طور کلی، دو گروه عمده در تحقيقات مربوط به داده­کاوی توزيع شده قابل تشخيص است. گروه اول عبارت است از کارهائي که به از بين بردن مشکل توزيع اطلاعات از راه تجمع اطلاعات در يک نقطه مرکزی با استفاده از الگوريتم‌ها و پروتکل‌های بهبود يافته شبکه می­پردازند و با فرض اين مسئله که در داده­کاوی توزيع شده دقت و هزينه (ناشی از انتقال اطلاعات) مقابل يکديگر قرار دارند، برای دست‌یابی به يک راه­حل قابل قبول از طريق وضع يک استراتژی افزايش دقت در مقابل حداقل هزينه (در حالتی که هزينه انتقال اطلاعات قابل صرف­نظر نيست) تلاش می­کنند. سيستم Papyrus بر اين مبنا استوار است.[49] اين دسته از کارها در درخت تحقيق شکل 2-2 در نود 1.1.2.2.1 قرار می­گيرند. گروه دوم از کارهای انجام شده در زمينه داده­کاوی توزيع شده، با در نظر گرفتن حالت‌های مختلف توزيع اطلاعات، به ارائه روش‌هایی برای داده­کاوی بدون انتقال اطلاعات خام به يک نقطه مرکزی و معمولاً از طريق جابه­جائی اطلاعات ميانی مختلف بين سايت‌ها می‌پردازند؛ معمولاً در تمام اين روش‌ها، تلاش بر حداقل ساختن ارتباطات است. اين گروه از کارها در درخت تحقيق شکل 2-2 در جايگاه 1.1.2.2.2 قرار دارند. در پژوهش [50] روشی برای استخراج قواعد وابستگی از اطلاعات توزيع شده، با حداقل ارتباط بين فرآيندهای در حال استخراج قوانين ارائه می­کند. همچنين به عنوان نمونه­ای از تحقيقات انجام شده در زمينه حفظ حريم خصوصی در فرآيند داده­کاوی، می­توان به [51] اشاره نمود. دو نمونه ديگر از کاربردهای داده­کاوی توزيع شده را می­توانيد در [52] و [53] مشاهده کنيد. در اين دو مرجع با استفاده از مدل‌های ايجاد شده به صورت توزيع شده توسط نودهای مختلف در شبکه و سپس ايجاد مدل داده کلی، سعی می­شود تا عمليات نفوذ به شبکه شناسايی و خنثی گردد. البته در [53] در هر نود مذکور در شبکه يک عامل قرار دارد که فعاليت‌های مربوط به ايجاد مدل داده و ارتباط با ديگر عامل‌ها را بر عهده دارد.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

92