پایان نامه ارشد

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن-پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

مذاکره

بيان شد که هماهنگی، صفت سيستمی از عامل‌ها می­باشد که هر کدام فعاليتی را در محيطی مشترک انجام می­دهند. همکاری، هماهنگی ميان عامل‌های غیر خودخواه است در حاليکه مذاکره، هماهنگی ميان عامل‌های رقابتی يا منفعت طلب می­باشد.

مذاکره نوعی تعامل است که ميان عامل‌هايی با اهداف يا مقاصد متفاوت صورت می­گيرد. مذاکره راه­حلی برای بعضی از مسائل مطرح در هوش مصنوعی توزيع شده مانند تجزيه و تخصيص مسئله، يکپارچگی و حل تضاد می­باشد. اهميت و استفاده از سيستم‌های خودکار شده در حال افزايش است. يک دليل برای اين اهميت ايجاد و رشد زيرساختار ارتباطی و محيط‌های ساخت و توليد استاندارد شده – اينترنت، وب، KQML، FIPA، محيط‌های ساخت سيستم‌های مبتنی بر عامل و زبان‌های برنامه­نويسی- می­باشد. دليل دوم، نياز به استفاده از مذاکره خودکار شده، در ايجاد برنامه­های کاربردی که در سطح تصميم­گيری عمل می­کنند، می­باشد. به عنوان مثال می­توان به سيستم‌های تجارت الکترونيکی برای خريد و فروش کالاها، اطلاعات و پهنای باند ارتباطی بر روی اينترنت، سازمان‌های مجازی، مديريت شبکه­های مخابراتی، سيستم‌های مبتنی بر وب و مديريت فرآيندهای سازمانی اشاره نمود. تکنولوژی عامل، مذاکره در سطح تصميم­گيری عملياتی را در اين کاربردها تسهيل می­کند. مذاکره خودکار شده در اين کاربردها می‌تواند باعث صرفه­جويی در زمان مذاکره کنندگان انسانی شود. علاوه بر اين چون عامل‌های محاسباتی در موقعيت‌های استراتژيک و پيچيده در يافتن قراردادهای کوتاه مدت از مذاکره کنندگان انسانی کاراتر هستند، می­توان به مزايای ديگری نيز دست يافت. محققين حوزه سيستم‌های چندعامله، مذاکره را راهی برای به اشتراک گذاشتن کارهای لازم برای انجام يک طرح مشترک يا مکانيزمی برای برطرف نمودن تضادهای پيش آمده بين عامل‌ها می­دانند. بسياری از تکنيک‌هايی که برای هماهنگی استفاده می­شوند، شامل نوعی مذاکره هستند. Bussman و Muller تعريفی ابتدايی از مذاکره را به شکل زير ارائه می­دهند [25] :

“… مذاکره فرايند ارتباطی گروهی از عامل‌ها به منظور رسيدن به اتفاق نظر بر روی موضوعی خاص می­باشد …”.

اگر عامل‌ها بخواهند به شکلی موثر مذاکره کنند، بايد درباره باورها، تمايلات و قصدهای ساير عامل‌ها استدلال نمايند و این مسأله باعث به وجود آمدن تکنيک‌هايی برای نمايش و نگهداری مدل‌هايی از باورها، استدلال درباره عقايد ساير عامل‌ها و تأثیرگذاری بر روی مقاصد و باورهای ساير عامل‌ها شده است. 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

92