پایان نامه ارشد

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن-دانلود پایان نامه ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

روش‌های مبتنی بر چگالی[1]

اکثر روش‌های خوشه­بندی که به این روش عمل می­کنند معمولاً از تابع فاصله به عنوان تابع معيار خود بهره می­برند. استفاده از چنين معياری باعث می­گردد که الگوريتم خوشه­بندی تنها قادر به ايجاد خوشه­هايی با اشکال منظم باشد. در صورتيکه خوشه­های واقعی در داده­ها دارای اشکال غیر منظمی باشند، اين الگوريتم­ها در خوشه­بندی آن‌ها با مشکل مواجه می­گردند. برای حل این‌گونه مشکلات يکسری از روش‌ها برای خوشه­بندی پيشنهاد گرديده­اند که عمل خوشه­بندی را بر مبنای چگالی داده­ها انجام می‌دهند. ايده‌ی اصلی در اين روش‌ها بر اين اساس است که تا زمانی که داده­های قرار گرفته در همسايگی خوشه‌ها از حد معينی بيشتر باشند، آن‌ها رشد می­کنند و بزرگ می­شوند. چنين روش‌هايی قادرند خوشه­هايی با شکل‌های نامنظم نيز ايجاد نمايند.

البته دسته‌های ديگری از روش‌های خوشه­بندی مانند روش‌های مبتنی بر گريد، روش‌های مبتنی بر مدل و غیره وجود دارند که می­توانيد آن‌ها را در [4] مطالعه نماييد.

2-2-2- طبقه­بندی

فرايند طبقه­بندی در واقع نوعی يادگيری با ناظر می­باشد که در طی دو مرحله انجام می­گردد. در مرحله اول مجموعه­ای از داده­ها که در آن هر داده شامل تعدادی خصوصيت دارای مقدار و يک خصوصيت بنام خصوصيت کلاس می­باشد، برای ايجاد يک مدل داده بکار می­روند که اين مدل داده در واقع توصيف کننده مفهوم و خصوصيات آن مجموعه داده­ها است. مرحله دوم فرآيند طبقه­بندی، اعمال يا بکارگيری مدل ايجاد شده، بر روی داده‌هايی است که شامل تمام خصوصيات داده­هايی که برای ايجاد مدل بکار گرفته­ شده­اند، می­باشند، بجز خصوصيت کلاس، و هدف از عمل طبقه­بندی نيز تخمين مقدار اين خصوصيت می­باشد.

 

الگوريتم­ها و روش‌های مختلفی برای طبقه­بندی تاکنون پيشنهاد شده­اند که برای مثال می­توان از روش‌های طبقه­بندی با استفاده از درخت تصميم، طبقه­بندی بيزين، [2]SVM، طبقه­بندی با استفاده از شبکه‌های عصبی، طبقه­بندی مبتنی بر قواعد و غیره نام برد.[6] در اينجا ما قصد نداريم وارد مباحث مربوط به الگوريتم­ها و روش‌های طبقه­بندی شويم و تنها روش طبقه­بندی مبتنی بر قواعد را معرفی خواهيم نمود. در صورت نياز به مطالعه بيشتر می­توانيد به مرجع [4] مراجعه نماييد.

[1] Density-Based Clustering

[2] Support vector machine

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

بررسی قوانین انجمنی در داده کاوی توزیع شده و ارائه مدلی مبتنی بر سیستم‌های چند عامله برای آن

 

92