قالب وردپرس

استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN) -دانلود پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

1.1.1.1  سوئیچ(Switch)

وسیله ای پیشرفته تر از Hub است که به دلیل مزایایی که نسبت به آن دارد بیشتر استفاده شده و موجب کمرنگ شدن Hub در دنیای شبکه گشته است، یکی از مزیت های Switch نسبت به هاب آن است که داده ی کامپیوتر مبداء را فقط برای کامپیوتر مقصد ارسال می کند، این کار از ترافیک شبکه کاسته و موجب افزایش سرعت و بازدهی می شود. سوئيچ ها معمولاً در لايه دوم (Data layer) مدل OSI فعاليت می نمايند. در لايه فوق امکان استفاده از آدرس های MAC ( آدرس های فيزيکی ) وجود دارد.

1.1.1.2  روتر (Router)

Switch نمی تواند داده های ارسال شده از یک شبکه را به شبکه ای دیگر بفرستد، برای انتقال داده ها بین دو یا چند شبکه ی مختلف از وسیله ای به نام روتر(Router) یا مسیریاب استفاده می شود. روتر در لايه سوم (Network) مدل OSI فعاليت می نمايند. در لايه فوق از آدرس های IP ، IPX و يا Appeltalk استفاده می شود. ( آدرس های منطقی ) . الگوريتم استفاده شده توسط سوئيچ به منظور اتخاذ تصميم در رابطه با مقصد يک بسته اطلاعاتی با الگوريتم استفاده شده توسط روتر ، متفاوت است .

1.2    شبکه های اجتماعی

جهان طی چند سال گذشته قدم به دنیای جدیدی تحت عنوان «وب 1» و در ادامه «وب 2» گذاشته که ظرف مدت زمان اندکی، «وب 2» به سبب امکان ارتباط تعاملی دوسویه مورد استقبال کاربران فضای سایبری قرار گرفته است[2].  اکنون نتایج پژوهش ها بیانگر افزایش فعالان مجازی نسبت به شبکه های اجتماعی است که در عصر کنونی به محبوب ترین نوع وب سایت ها بدل شده و کاربران، بخش قابل توجهی از وقت خود را به این شبکه ها اختصاص داده اند. در ابتدا «وب1»، دنیای اطلاعات را در فواصل زمانی سال های1990تا 2000 متحول ساخت و با ایجاد دسترسی همگانی به اطلاعات مختلف بدون هیچ گونه محدودیتی، در دنیای فیزیکی انقلابی شگرف در زمینه دسترسی به اطلاعات و پیشرفت علم ایجاد کرد و پس از آن «وب2» و وب سایت های دوسویه و شبکه های اجتماعی مجازی از سال 2000 تاکنون دنیای ارتباطات را چنان دگرگون ساخته اند که کاربران این بار ضمن دریافت پیام، خود شخصا اقدام به خوراک دهی سایت ها و وبلاگ ها می پردازند[2]. گسترش وبلاگ ها از سال 1999 میلادی و در ایران از سال 1380 با راه اندازی چندین سرویس رایگان و یا ارزان قیمت در رابطه با وبلاگ و وبلاگ نویسی آغاز شده و به عنوان رسانه ای محاوره ای عمومیت یافته به صورتی که اکثر وبلاگ نویسـان از وبلاگ برای بحث در ارتباط با موضـوعات مورد علاقه استفاده و با به کارگیری لینک های متعدد امکان دنبال کردن مباحث مورد علاقه خود را در اختیار خوانندگان قرار داده و آنها را ضمن شرکت در مباحث موردنظر و آگاهی از سایر دیدگاه های موجود، ترغیب به بیان عقاید و نقطه نظرات خود می کنند. 

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)

Related posts:

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

قالب وردپرس