پایان نامه ارشد

ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف-دانلود پایان نامه مهندسی فناوری اطلاعات

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 

ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

ضرورت معماری چابک

 

بدون تردید یکی از چالش‌های اصلی سازمان‌ها در عصر رقابتی جدید، مسأله‌ی تغییر باشد. کمتر سازمانی را می‌توان یافت که در یک دوره‌ی مثلاً سه تا شش ماهه یا حتی یکساله، تغییری را شاهد نباشد. عمده‌ی این تغییرات متأثر از محیط است. از یک سو جهانی شدن و تغییر مدل‌های کسب و کار، تغییرات روزافزون فناوری و رقابت برای استفاده از آن و محدودیت‌های ناشی از منابع و از سوی دیگر رقبای کسب و کار در صدد افزایش سهم خود از بازار هستند و برای رسیدن به هدف خود، محصول و یا خدمات و حتی سرمایه‌های انسانی طرف مقابل را هدف گرفته‌اند. چالش دیگر در این زمینه، تغییر ذائقه مشتریان‌ و به طور کلان‌تر، ذینفعان سازمان و به تبع آن تغییر نیازمندی آنان است. لذا با توجه به این شرایط حاکم بر کسب و کارها، قابلیت تطبیق‌پذیری لازمه‌ی ادامه حیات یک کسب و کار می‌باشد و این نیاز به تطبیق پذیری در جهت جلب رضایت ذینفعان، سازمان‌ها را ناگزیر می‌کند تا تغییراتی در نگرش، دانش، رویه‌‌ها، زیرساخت‌ها، محصولات و یا خدمات خود به وجود آورند.

با توجه به بافتی که در حال حاضر بر دنیای کسب و کار سازمانها حکمفرماست، سازمان‌ها ناگزیر به انجام تغییراتی در نگرش، دانش، رویکردها، رویه‌ها و نتایج مورد انتظار خود هستند. عرصه‌های دستخوش تغییر در محیط کسب و کار را بدین گونه طبقه‌بندی می‌کنند[49]:

  • ناپایداری و بی‌ثباتی بازار که به علت رشد بخش کوچکی از بازار، کثرت ارائه‌ محصولات جدید و نیز افول دوره‌ عمر محصول ناشی می‌شود.
  • رقابت شدیدی که به دلیل بازار در حال تغییر سریع، افزایش فشار هزینه‌ای، رقابت پذیری فزاینده و توسعه‌ کوتاه مدت محصولات جدید به وجود می‌آید.

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد): 

پایان نامه ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf): 

پایان نامه ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

ارائه مدلی جهت چابك سازی معماری سازمانی با استفاده از چارچوب توگف

 

92